Edukacja Technologia

Robot do programowania dla dziecka? Zdecydowanie tak!

Robot do programowania dla dziecka? Zdecydowanie tak! Jeśli zdecydujesz się sprezentować dziecku nowoczesną zabawkę, jaką jest robot do programowania, będziesz mógł być dumny z tego, że inwestujesz w ten sposób w jego rozwój. Robot do programowania nie będzie kolejnym elektronicznym gadżetem, który pochłania czas i rozprasza uwagę dziecka! Dzięki ten nowoczesnej zabawce edukacyjnej dzieci już w wieku przedszkolnym mogą nauczyć się podstaw programowania oraz wyrobić w sobie nawyk bardzo dziś przydatnego i cenionego na rynku pracy myślenia komputacyjnego. Jest ono charakterystyczne dla informatyków i programistów, a jak wiadomo profesje te są dziś niebywale cenione i potrzebne w każdej gałęzi gospodarki.

Czego nauczy się dziecko, programując robota?

Robot do programowania dla dziecka? Zdecydowanie tak!

Na rynku dostępne są różnego rodzaju roboty do programowania, których ceny są oczywiście bardzo zróżnicowane. Możesz nabyć mniej skomplikowane egzemplarze już nawet za kilkadziesiąt złotych, znajdą się i takie, których cena będzie znacznie wyższa. Wiele robotów dla dzieci działa na różnych poziomach trudności. Im bardziej skomplikowana zabawka, tym oczywiście wyższa będzie jej cena. Robot do programowania to bardzo inteligentne urządzenie, które dzięki możliwości działania na różnych poziomach trudności jest zabawką, która rośnie wraz z dzieckiem. Nawet maluchy poradzą sobie z rozumieniem zasad tworzenia prostego programu zachowania robota, gdyż wydawanie komend wymaga używania prostego języka graficznego, intuicyjnie rozumianego przez dzieci (i nie tylko dla dzieci). Będą one mogły zaprogramować trasę, jaką przebyć ma inteligentna zabawka, zdecydować, jakie czynności wykona po drodze. Można będzie zaprogramować robota tak, by omijał niektóre przeszkody lub by przesuwał przedmioty, będzie można nakazać mu wydawać pewne dźwięki czy sygnały dźwiękowe. Dzięki temu dziecko rozwinie swoją wyobraźnię, umocni także wiarę w swoje możliwości i poczucie wpływu na otoczenie, co jest bardzo ważne w procesie rozwojowym człowieka. Tak więc nawet jeśli dziecko nie zdecyduje się podążyć zawodową drogą programisty czy informatyka, tego rodzaju zabawka będzie dla niego bardzo przydatna i pozytywnie wpłynie na rozwój jego umiejętności oraz zdolności.

Inteligentne roboty edukacyjne pozwolą zapomnieć o nudzie w szkole!

Roboty do programowania to nie tylko zabawki, których dzieci mogą używać w domu do samodzielnej lub wspólnej zabawy. Są one także wykorzystywane na lekcjach programowania w szkołach. Ich wartość edukacyjną trudno przecenić, gdyż dziecko programujące robota ćwiczy umiejętność koncentracji, myślenia logicznego, rozwija także swoją kreatywność. Jeśli zajęcia z programowania będą odbywać się w małych grupach, dzieci nauczą się dodatkowo współpracy, znacznie podniosą swoje kompetencje komunikacyjne i społeczne. Zakup robota do programowania do szkoły to dobra inwestycja, co potwierdzają zgodnie pedagodzy, psychologowie, a przede wszystkim sami uczniowie, którzy z chęcią i pasją uczestniczą w zajęciach. Programowanie dla przedszkolaków to także doskonały pomysł, trzeba jednak pamiętać o tym, by nie powierzać dzieciom na początku zbyt trudnych zadań, gdyż wtedy bardzo szybko się zniechęcą i stracą wiarę we własne umiejętności. Dziecko, które doskonale zapozna się z działaniem robota do programowania, z pewnością samo będzie dążyło do tego, by wypróbowywać nowe opcje i opracowywać coraz to inne logarytmy zachowania robota. Zabawa tego typu sprawia niejednokrotnie dużo frajdy także dorosłym, dlatego zakup robota do programowania będzie wielką atrakcją dla całej rodziny. Jest to wspaniały sposób na to, by programowanie polubiły nawet te osoby, którym nie po drodze jest z informatyką i elektroniką.

Zapoznaj dziecko z nowoczesnymi technologiami dzięki robotom do programowania

Nauka kodowania dzięki robotom będzie wspaniałą przygodą. Język programowania dla dzieci, używany podczas opracowywania komend i kodów, jest bardzo prosty i można go bardzo szybko przyswoić. To nie zniechęcające i niezrozumiałe kody liczbowe, tylko znaki graficzne, które mogą mieć różne kształty, kolory, a czasem bywają opatrzone też krótkimi i czytelnymi napisami. Im młodszy użytkownik robota, tym prostszy powinien być ów język, gdyż dzięki temu dziecko wciągnie się w zabawę i z pewnością nie będzie zniechęcone niepowodzeniami lub zbyt trudnym poziomem działań. Zabawa inteligentnym robotem nie będzie się nudzić, gdyż można będzie wymyślać dla niego bardzo zróżnicowane zadania. Niektóre roboty reagują nie tylko na opracowane przez użytkownika komendy, ale także na otoczenie – mogą rozpoznawać, czy w pomieszczeniu jest ciemno, czy też jasno i w określony sposób na to reagować. Będą mogły także przesuwać lub omijać różnego rodzaju przedmioty, lub też reagować na nie zgodnie z zaleceniami użytkownika zabawki. Zastanawiasz się, jaką zabawkę kupić dziecku na gwiazdkę lub na urodziny? A może chcesz podarować dziecku nowoczesny edukacyjny prezent na komunię? Pragniesz uatrakcyjnić przyjęcie dla dzieci wspólną zabawą w programowanie? Zakup robota do programowania do zabawy będzie doskonałym pomysłem!